Welcome, Guest! Registration RSS

PuBliKu.NeT.Tc

Tuesday, 2019-09-17
Main » 2012 » August » 28

SHBA – Zyrtarët federalë të emergjencës në Shtetet e Bashkuara sot kanë tërhequr vërejtjen se stuhia tropikale Isaac paraqet rrezik për jetë dhe me gjasë do të shkaktojë dëme të mëdha kur të arrijë në Gjirin Bregdetar amerikan. 

Krejg Fjugate nga kjo agjenci tha se kjo shtrëngatë mund të prodhoj valë me lartësi dy e deri në katër metra përgjatë bregdetit dhe rreshjet e mëdha mund të çojnë në dëme të gjëra në brendësi.

... Lexo Me Shume »

Views: 4103 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (23)Washington – Presidenti amerikan, Barak Obama, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në Luiziana, derisa shtetet e Gjirit Bregdetar amerikan po përgatiten për Stuhinë tropikale Isaac.

... Lexo Me Shume »

Views: 677 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (0)

Oh, sa shumë që kemi pritur për këtë koleksion! Koleksioni i famshëm i markës nga Amsterdami,  frymëzuar nga Scotch & Soda, do të na mahnitë me setin fotografik të koleksionit Maison Scotch. Çdo veshje në këtë koleksion na bën të ëndërrojmë për ditët e ftohta, me më shumë optimizëm. Magjepsës  dhe shumë elegant, ky koleksion është padyshim një nga më të mirët në koleksionet dimërore.

... Lexo Me Shume »

Views: 414 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (1)

Aktorja e famshme e serialit "Friends” dhe një ndër aktoret më të mira komike të Hollivudit, Jennifer Aniston, pas një raporti më shumë se një vjeçar me të dashurin e saj, aktorin dhe skenaristin Justin Theroux, tashmë është fejuar zyrtarisht. Kështu raporton revista ‘People’, sipas së cilës thuhet se ceremonia e vogël e fejesës është mbajtur gjatë kësaj fundjave.
Thuhet se ditën e premte që Justin ka pasur edhe ditëlindjen e tij, i ka propozuar Anistonit e cila e ka pranuar me shumë entuziazëm.

... Lexo Me Shume »

Views: 348 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (0)

Kelly, Brandon dhe Dylan, janë tre ndër protagonistët e serialit kult "Beverly Hills”. Por çfarë ka ndodhur me ta pas 20 vitesh?

... Lexo Me Shume »

Views: 321 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (0)Shqipëria vazhdon të jetë e përfshire nga zjarret e shumta. Të hënën paradite në vend u regjistruan sërish 32 vatra zjarri. 

Me problematike ato ne qarkun e Korçës, ku edhe ndihma qe ka marre vendi me helikoptere te huaj, eshte stacionuar në këtë qark.

... Lexo Me Shume »

Views: 278 | Added by: Admin | Date: 2012-08-28 | Comments (0)