Welcome, Guest! Registration RSS

PuBliKu.NeT.Tc

Tuesday, 2019-06-25
Main » 2012 » August » 28 » Gjëndje e jashtëzakonshme në SHBA, stuhia Isaac rrezik për jetën
6:16 PM
Gjëndje e jashtëzakonshme në SHBA, stuhia Isaac rrezik për jetën

SHBA – Zyrtarët federalë të emergjencës në Shtetet e Bashkuara sot kanë tërhequr vërejtjen se stuhia tropikale Isaac paraqet rrezik për jetë dhe me gjasë do të shkaktojë dëme të mëdha kur të arrijë në Gjirin Bregdetar amerikan. 

Krejg Fjugate nga kjo agjenci tha se kjo shtrëngatë mund të prodhoj valë me lartësi dy e deri në katër metra përgjatë bregdetit dhe rreshjet e mëdha mund të çojnë në dëme të gjëra në brendësi.

Guvernatorët e Luizianës, Misisipit dhe Alabamës, dje kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme, derisa Florida, që gjendje të këtillë ka shpallur një ditë më herët, ishte përfshirë nga të reshurat e mëdha dhe erërat e fuqishme.

Kjo stuhi pritet se do ta godasë Gjirin Bregdetar amerikan nesër vonë ose pasnesër në mëngjes. Në Karaibe uragani ka bërë kërdi. Në Haiti kanë humbur jetën gjashtë vetë, ndërsa në Kubë ka pasur vërshime.

Uragani Isaac e ka detyruar Partinë Republikane në Shtetet e Bashkuara që ta shtyjë konventën e saj në Tampa të Floridës për një ditë.Views: 4082 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0 Spam
1 Tharcedediath  
anyt http://www.eventsmaster.net/blog/12778/specifications-for-fast-secrets-in-casino-jgqu/ 9fhz
yj2p http://salmista.co/index.php?do=/profile-5510/info/ taav
8634 http://www.wpfp.info/praterwiki/mediawiki-1.16.0/mediawiki-1.16.0/index.php?title=Benutzer:TracieFous ibir

Name *:
Email *:
Code *: